Tu jesteś: Strona główna Produkty Patio HST

Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST

Najlepszym sposobem na osiągnięcie iluzji przestronności pomieszczenia, jest otworzenie go na ogród. Umożliwiają to drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST, które zajmą całą powierzchnię ściany sprawiając, że mieszkańcy będą mogli cieszyć się o wiele większą ilością światła. Jednak duża tafla szkła nie oznacza, że w pomieszczeniu będzie zawsze zimniej. Okna MS zapewniają doskonałą termoizolację swoich produktów, nawet podczas okresu jesienno-zimowego.

Zalety Patio HST

Drzwi podnoszono-przesuwne wyróżniają się na tle innych produktów na rynku wyjątkowym wyglądem. Istnieje możliwość wyboru jednej z trzydziestu dostępnych oklein podobnych do drewna lub aluminium. Udostępniono również klamki w kolorze brązowym, białym lub ze stali szlachetnej. Przy tym posiadają dużo większe wymiary, ponieważ jak już zostało wspomniane, zajmują one całą ścianę.

Tak jak i w innych produktach marki MS, w drzwiach podnoszono-przesuwnych duże znaczenie ma współczynnik przenikania ciepła. Zwłaszcza przy tak dużej tafli szkła jest to istotne, ponieważ inwestycja w tego rodzaju system nie powinna wiązać się automatycznie z podwyższonymi rachunkami za ogrzewanie każdego roku. Ud, czyli współczynnik przenikania ciepła drzwi wynosi dla Patio HST 0,80 W/m2K, dzięki szybie SUPERtermo, ramkom MULTITECH, wzmocnieniom oraz niskiemu progowi aluminiowemu.

Największym zabezpieczeniem antywłamaniowym w drzwiach podnoszono-przesuwnych jest ich ciężar. Zadanie utrudnia również wykorzystany system rygli, który uniemożliwia przesunięcie klamki, gdy drzwi są opuszczone na próg.

Dopasowane do potrzeb

Udostępnione zostały cztery główne schematy rozmieszczenia kwater drzwi Patio HST:

  • schemat A – dwie kwatery z jednym skrzydłem podnoszono-przesuwnym,
  • schemat C – cztery kwatery z dwoma skrzydłami podnoszono-przesuwnymi,
  • schemat G3 – sześć kwater, z dwoma skrzydłami podnoszono-przesuwnymi,
  • schemat K – trzy kwatery, z dwoma skrzydłami podnoszono-przesuwnymi i jednym skrzydłem stałym pomiędzy nimi.

W drzwiach zostały zastosowane również odbojniki mocowane do ramy, dzięki którym można ukryć aktywne skrzydło za pasywnym, a także zasuwnicę czteropunktową (mikrowentylacja). W wyposażeniu dodatkowym znajdują się również elementy antywłamaniowe, a także pilot sterujący drzwiami Patio HST.

Oknoterm Tomasz Matulka ul. Dworcowa 26, 05-500 Piaseczno
Telefon: 698 655 612 E-mail: biuro@oknoterm.com

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych