Tu jesteś: Strona główna Produkty Okna Wood Look +

Okna Wood Look +

W trosce o stworzenie domu harmonijnego z otaczającą go naturą przygotowana została elegancka linia okien PCV, których wygląd ma imitować prawdziwe drewno. Znajduje ona zastosowanie również w obiektach zabytkowych, gdzie ważny jest brak nowocześnie wyglądających elementów. Wood Look + to również funkcjonalne rozwiązanie, cechujące się doskonałą izolacją cieplną. Mieszkańcy nie muszą się obawiać wysokich rachunków za ogrzewanie, ponieważ okna Wood Look + utrzymują pożądaną temperaturę w pomieszczeniu, nie przepuszczając ciepła z lub na zewnątrz.

Budowa Wood Look +

Przy modelach okien, w których ważne jest zachowanie pozoru wykonania ram i skrzydeł z drewna, ważne jest ukrycie wszystkich elementów łączących. Dlatego w Wood Look + są one widoczne tylko z zewnętrznej strony, tak jak wykonywano to w przeszłości. W oknach zastosowano profile PCV niemieckiej marki Salamander, posiadające klasę A etykiety energetycznej.

Wykorzystano w nich również szyby zespolone dwukomorowe SUPERtermo posiadające współczynnik przenikania ciepła Ug = 0,5 W/m2K. W tym samym czasie Uw całego okna referencyjnego może wynosić 0,74 W/m2K lub 0,84 W/m2K dla modeli ze słupkiem stałym. Istnieje również możliwość wykorzystania zespolonej szyby jednokomorowej, której Uw wynosi 1,0 W/m2K. Ich zaletą jest również wysoka przepuszczalność światła sięgająca nawet 82%.

Okna Wood Look +, tak jak i inne modele MS, posiadają standardową, ocynkowaną ramkę ze stali, która zapewnia większą termoizolacyjność niż klasyczne rozwiązania z aluminium. Zastosowano w nich również prostą, kanciastą listwę przy samej szybie. Funkcjonalność samego okna zapewniają okucia Multi-Matic, które umożliwiają mikrowentylację pomieszczenia, a także blokują skrzydło przed zamknięciem się podczas przeciągów.

Zabezpieczenia antywłamaniowe

Okna MS, w tym Wood Look + posiadają elementy, które uniemożliwiają wykorzystanie okna, aby dostać się do domu z zewnątrz, czyli przykładowo podczas prób włamania. Należą do nich klamki wykorzystujące mechanizm firmy Secustik, które zapobiegają użyciu wiertarki, aby dostać się do zamka zasuwnicy lub też przesunięcie rygli w okuciu.

Oknoterm Tomasz Matulka ul. Dworcowa 26, 05-500 Piaseczno
Telefon: 698 655 612 E-mail: biuro@oknoterm.com

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych