Tu jesteś: Strona główna Produkty Okna MSline +

Okna MSline +

Dla osób, którym zależy przede wszystkim na znakomitej akustyce oraz termoizolacyjności w domach, polecane są okna MSline +. Wykorzystano w nich innowacyjne rozwiązania, dzięki którym okna cechują się dużo lepszymi parametrami technicznymi. Nie tylko zapewniają więcej światła w pomieszczeniach, ale też gwarantują właściwy współczynnik przepuszczalności energii.

Innowacyjna budowa

W oknach MSline + wykorzystano sześciokomorowe profile o szerokości 82 mm. Zapewniają one znacznie lepszą szczelność, niż modele z profilami 70 mm. Zastosowano w nich również niemiecką technologię Salamander bluEvolution 82, odpowiednio dostosowując konstrukcję skrzydeł i ram MSline +, aby jak najbardziej zredukować stratę ciepła.

Tak jak to można zauważyć w innych oknach MS, MSline + również posiada w standardzie wyposażenia ramkę stalową ocynkowaną oraz zgrzewane uszczelki. W zależności od potrzeb mieszkańców, udostępnione zostały dwa warianty szyb:

  • zespolone dwukomorowe (SUPERtermo 0,5)
    • przepuszczalność energii (g) = 53%; przepuszczalność światła (L) = 75% ,
    • dla powierzchni powyżej 1,5 m2: przepuszczalność energii (g) = 53%; przepuszczalność światła (L) = 74%,
  • zespolone jednokomorowe (1,1) - przepuszczalność energii (g) = 64%; przepuszczalność światła (L) = 82%.

Posiada ona również jaśniejszą powłokę termiczną, zapewniając więcej światła w całym pomieszczeniu.

W wyposażeniu znajduje się również pakiet okuć Multi-Mac oraz zestaw bezpieczeństwa, w którym zawarto zaczepy antywłamaniowe, a także klamki z mechanizmem Secustic. To właśnie one uniemożliwiają otwarcie okna z zewnątrz, co tak często zdarza się podczas włamań do domów jednorodzinnych.

Doskonałe parametry techniczne

Etykieta wydana przez Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim potwierdza, że MSline + to najwyższa klasa energetyczna. Przy tym cechują się wysokim współczynnikiem izolacji akustycznej, wynoszącym nawet 35 decybele oraz wodoszczelnością, która jest tak niezbędna podczas ulewnych deszczy. Okna wytrzymują ciśnienie do 1200 Pa, które zostało wywołane przez wiatr wiejący z siłą parcia 122 kg/m2 oraz prędkością 158 km/h.

Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła, MSline + jest zależny od rodzaju ramki wykorzystanej w oknach:

  • MS – Uw = 0,79 W/m2K,
  • CHROMATECH – Uw = 0,73 W/m2K,
  • MULTITECH - Uw = 0,71 W/m2K.

Okna MSline+ to nie tylko rozwiązanie korzystne energetycznie, ale i ekonomicznie. Ich wysoka termoizolacyjność wiąże się ze znacznie niższymi rachunkami za ogrzewanie.

Oknoterm Tomasz Matulka ul. Dworcowa 26, 05-500 Piaseczno
Telefon: 698 655 612 E-mail: biuro@oknoterm.com

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych