Tu jesteś: Strona główna Produkty Okna Alu Look

Okna Alu Look

Właścicielom nowoczesnych domów jednorodzinnych polecane są okna ALU LOOK, w których nałożono duży nacisk na elegancki i modernistyczny wygląd. Należą one do linii MSline +, łącząc w sobie wysokie walory estetyczne ze znakomitą efektywnością energetyczną. Przy tym zastosowano w nich jaśniejszą powłokę na szybach, aby zapewnić każdemu pomieszczeniu więcej światła, nawet w okresie jesienno-zimowym.

Parametry ALU LOOK

Współczynnik przepuszczalności energii słonecznej (G) wynosi w ALU LOOK nawet 53%, a przepuszczalność światła Lt = 74%. Jest to dużo korzystniejszy wynik, niż to można zauważyć w przypadku tradycyjnych okien PCV. Warty uwagi jest w szczególności współczynnik przenikania ciepła dla całego okna (Uw), który jest zależny od wykorzystanych ramek.

Rodzaj ramki Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego (Uw)
MS 0,79 W/m2K
CHROMATECH 0,73 W/m2K
MULTITECH 0,71 W/m2K

W oknach ALU LOOK zwrócono również szczególną uwagę na tłumienie hałasu, zapewniając współczynnik izolacji akustycznej (Rw) sięgający do 35 decybeli. Przy tym są odporne na nacisk wiatru do 1200 Pa, wiejącego z prędkością 158 km na godzinę z siłą parcia 122 kg/m2. Okna ALU LOOK wykazują się również całkowitą wodoszczelnością podczas ulew, przy wietrze wiejącym z siłą parcia 107 kg/m2 oraz z prędkością 150 km/h.

Budowa ALU LOOK

W oknach wykorzystano sześciokomorowe profile barwione na jeden z wielu dostępnych szarych odcieni, aby jak najbardziej dostosować je do nowoczesnego wyglądu domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przy tym posiadają one szerokość 82 mm, gwarantując dużo lepszą szczelność, niż w modelach 70 mm. W ALU LOOK wykorzystano również zgrzewane laserowo wzmocnienia zamknięte, dodatkowo usztywniając całą konstrukcję. Dzięki potrójnemu szkleniu przepuszczają one znacznie więcej światła, jak i energii słonecznej sprawiając, że pomieszczenie staje się nie tylko jaśniejsze, ale i cieplejsze. Przy wykorzystaniu szyby SUPERtermo, Uw wynosi 0,77 W/m2K, a wraz ze słupkiem stałym nawet 0,84 W/m2K.

Oknoterm Tomasz Matulka ul. Dworcowa 26, 05-500 Piaseczno
Telefon: 698 655 612 E-mail: biuro@oknoterm.com

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych