Tu jesteś: Strona główna Produkty Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe reprezentują nie tylko wygląd domu z zewnątrz, ale i jego wnętrze oraz samych mieszkańców. Dlatego warto zadbać, by posiadały one właściwe walory estetyczne, dostosowane do pożądanej stylistki całego obiektu. Dysponujemy bogatym wzornictwem – proponujemy zarówno rozwiązania nowoczesne, jak i klasyczne. Wszystkie drzwi zostały wykonane przy pomocy zaawansowanych rozwiązań technologicznych, zapewniając wysoką funkcjonalność, a przy tym ciepło oraz bezpieczeństwo.

Budowa

W drzwiach wejściowych MS wykorzystano wzmacniane stalowymi kształtownikami sześciokomorowe profile mierzące 130 mm w klasie A. Aby zapewnić jak największą wytrzymałość oraz sztywność kształtowników (60 x 40 mm; grubość 3 mm), zostały one zgrzane za pomocą wkładek tworzywowych. Wykorzystano w nich również system profilowy niemieckiej firmy SALAMANDER – bluEvolution 82 mm oraz niskie progi aluminiowe o wysokości 20 mm, które redukują stratę cieplną poprzez zastosowane uszczelnień i okapników.

W zależności od potrzeb proponowane są drzwi wejściowe jedno- lub dwuskrzydłowe, które można otwierać zarówno na zewnątrz, jak i do środka. Nośność wykorzystanych zawiasów drzwiowych (SFS Dynamic 3D) sięga nawet 120 kilogramów.

Troska o bezpieczeństwo

Drzwi wejściowe często wykorzystywane są nie tylko przez mieszkańców, ale i przez włamywaczy. Dlatego w prezentowanych modelach zastosowano zasuwnicę sterowaną klamką metodą zwaną „do góry”. Oznacza to, że po przesunięciu klamki w górę, mechanizm zawarty w systemie rygluje nie tylko język zamka, ale i haki antywłamaniowe. Jest to korzystniejsze rozwiązanie, niż przy zamkach na klucz, ponieważ klamka nie poruszy się, jeżeli jest zaryglowana. Istnieje również możliwość zainstalowania drugiego zamka, już na klucz, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko włamania.

Klamki posiadają również kryte śruby, a także dodatkowe zabezpieczenie przez rozwierceniem wkładki. Aby zabezpieczyć skrzydła drwi przed wyważeniem, w wyposażeniu dodatkowym znajdują się również cztery zawiasy BKV solid 150.

Oknoterm Tomasz Matulka ul. Dworcowa 26, 05-500 Piaseczno
Telefon: 698 655 612 E-mail: biuro@oknoterm.com

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych