Tu jesteś: Strona główna Produkty Drzwi tarasowe PCV

Drzwi tarasowe PCV

Coraz częściej w domach jednorodzinnych wykorzystuje się drzwi tarasowe, zamiast standardowych okien balkonowych. Nie tylko zapewnią one estetyczniejszy wygląd całemu budynkowi z zewnątrz, ale i zapewnią więcej ciepła wnętrzu, dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym. Ponadto, w odróżnieniu od zazwyczaj stosowanych rozwiązań, drzwi tarasowe PCV można swobodnie otwierać na zewnątrz, co często pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń wewnątrz domu.

Budowa drzwi tarasowych PCV

Istnieje kilka cech wspólnych pomiędzy budową drzwi tarasowych oraz okien balkonowych. W obu wykorzystuje się zawiasy okienne o nośności 120 kilogramów, które zapewniają wygodne przedostanie się na taras. Posiadają również podobne profile ramy, jednak tu kończą się podobieństwa pomiędzy tymi rozwiązaniami.

Drzwi tarasowe posiadają niski próg aluminiowy, który zapewnia mniejszą stratę cieplną, niż to można zauważyć przy standardowych oknach. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu systemu uszczelnień oraz okapników. Próg mierzy tylko 20 mm, stając się niezauważalny podczas codziennego użytkowania. Dzięki niemu można również wybrać czy drzwi mają się otwierać do środka, czy też na zewnątrz już na etapie montażu. Okna balkonowe z powodu wysokiego progu często uniemożliwiają dokonanie tej decyzji, pozostawiając tylko jedno rozwiązanie. Jest to korzystne również przy wyjściach na ogród, gdzie chętniej stosuje się drzwi otwierane na zewnątrz. Udostępniane są modele jedno- lub dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym, które można zamontować w otworach o wymiarach 2,2 m szerokości oraz 2,3 wysokości.

W liniach Wood Look, czy też MSline, zastosowano w szerokie skrzydła 105 mm oraz pięciokomorowe profile. Dla MS evolution są to sześciokomorowe profile skrzydeł 115 mm z uszczelką środkową. Oba rozwiązania znajdują się w klasie A.

Dodatkowe korzyści

Oprócz funkcjonalności oraz estetycznego wyglądu, drzwi tarasowe PCV posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki wykorzystaniu kolorowych ramek CHROMATECH ultra. Dla standardowych modeli MS evolution współczynnik przenikania ciepła drzwi (Ud) wynosi 0,77 W/m2K, a dla linii MSline jest to 0,98 W/m2K. Gwarantuje to niższe rachunki za ogrzewanie, dzięki dużej szczelności drzwi tarasowych, które nie przepuszczają ciepła na zewnątrz.

Proponowane drzwi tarasowe PCV są bardzo ciężkie, przez co nie zaleca się otwierania ich za pomocą klucza. Zamiast tego zastosowano pięciopunktową zasuwnicę sterowaną klamką. To właśnie ona rygluje język zamka, podczas gdy klucz tylko blokuje ruch klamki. Istnieje również możliwość wykorzystania do czterech zawiasów drzwiowych BKV solid 150, które nie pozwalają wyważyć proponowanych drzwi.

Oknoterm Tomasz Matulka ul. Dworcowa 26, 05-500 Piaseczno
Telefon: 698 655 612 E-mail: biuro@oknoterm.com

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych