Tu jesteś: Strona główna Produkty Szyby

Szyby

Rozwiń menu

Jedną z głównych cech podnoszących standard okien jest rodzaj zastosowanych szyb. Mają one jasno określone cele do spełnienia. Muszą chronić pomieszczenia przed utratą ciepła, hałasem oraz niebezpieczeństwem włamań i kradzieży.

Produkcja szyb w MS więcej niż OKNA

Posiadając własną, nowoczesną linię technologiczną przeznaczoną do produkcji szyb, MS może zaoferować Państwu możliwość ich doboru do indywidualnych oczekiwań: szyby termoizolacyjne, szyby antywłamaniowe oraz bogate wzornictwo ornamentów szyb. Szyby MS mogą być produkowane w dowolnym kształcie i bardzo dużych wymiarach.

Dzięki najnowocześniejszej linii technologicznej, cięcie szkła, mycie, scalanie, uszczelnianie i wypełnianie gazem jest procesem w pełni zautomatyzowanym. Daje to gwarancję najwyższej jakości szyb MS więcej niż OKNA.

We wszystkich oknach MS standardem jest szyba termo o współczynniku przenikania ciepła Ug=1,0 W/m2K oraz Rw>= 33dB, gwarantującym dobrą ochronę przed hałasem.

Szyby termoizolacyjne MS

Szyby termoizolacyjne MS pozwalają znacznie ograniczyć straty ciepła. Ich przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest gazem szlachetnym, który skutecznie utrudnia zjawisko wymiany ciepła pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Dodatkowo od zewnętrznej strony stosuje się tafle szkła pokryte warstwą srebra co powoduje, że zimą więcej ciepła zostaje w mieszkaniu, a latem jest w nim chłodniej. Im mniejszy jest współczynnik przenikania ciepła Ug, tym mniejsze są straty ciepła. Szyby, które dobrze zatrzymują ciepło, mają wartość Ug=1,0 W/m2K lub niższą.

Szyba termo Ug=1,0 składa się z dwóch tafli szkła oddzielonych ramką dystansową, jedna z szyb (zewnętrzna) posiada warstwę srebra, która powoduje zmniejszenie strat ciepła.

Szyba SUPERtermo Ug=0,5 składa się z trzech tafli szkła oddzielonych ramkami dystansowymi: Ciepłą Ramką MS. Wewnątrz ramki dystansowej znajduje się absorbent, który poprzez mikrootwory (perforacja w widocznej części ramki) pochłania wilgoć z wnętrza szyby zespolonej. Zewnętrzne szyby posiadają powłokę termo dodatkowo odbijającą ciepło. Dzięki temu latem w mieszkaniu jest chłodniej, a zimą cieplej. Poprawę izolacyjności (czyli mniejsze straty ciepła i hałas), gwarantuje również wypełnienie przestrzeni między szybami argonem. Całość jest dwustopniowo uszczelniona: butylem oraz poliuretanem (lub tiokolem).

W zależności od rodzaju szyby można określić zużycie energii dla wybranego medium:

współczynnik przenikania ciepła U=W/m2K

gaz ziemny wysokometanowy m3

energia elektryczna kWh

węgiel kamienny kg

olej opałowy kg

Ug=3,0

43,9

378

88,62

37,89

Ug=1,6

23,41

201,6

47,26

20,26

Ug=1,3

19,02

163,8

38,4

16,46

Szyba termo Ug=1,0

16,1

138,6

32,49

13,93

Szyba SUPERtermo Ug=0,5

8,05

69,3

16,24

6,96

Szyby hartowane SUPERtermoESG

Nowym rozwiązaniem technologicznym w naszej ofercie jest wkład SUPERtermoESG o budowie: 3T ESG-16CHROMATECH ultra+Ar-3 ESG-16CHROMATECH ultra+Ar-3T ESG. Wkład składa się z trzech tafli szkła hartowanego oddzielonych ramkami dystansowymi CHROMATECH ultra. Wolną przestrzeń we wkładzie wypełnia Argon odpowiedzialny za lepszą jego izolacyjność.

Zastosowanie wkładu hartowanego ma szerszy zakres wykonalności niż zastosowanie zwykłych szyb 3mm. Produkcja okien na szybach tzw. "trójkach" jest ograniczona do powierzchni 1,5m2 i większe powinno się produkować na szybach tzw "czwórkach". W tym przypadku okno staje się się o połowę cięższe. Na rozwiązanie tego problemu jest hartowanie szyb 3mm. Zwiększamy sztywność i wytrzymałość wkładu nie zwiększając jego wagi. Wkład hartowany o budowie:3T ESG-16CHROMATECH ultra+Ar-3 ESG-16CHROMATECH ultra+Ar-3T ESG to niski ciężar, wygodniejszy montaż, łatwiejsza regulacja i lepsze działanie okna.

Szyby antywłamaniowe

Polecamy szczególnie do szkół, firm, banków i wszędzie tam, gdzie zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa i ochronie przed groźbą włamania. Szyby antywłamaniowe powstają w wyniku zastosowania kilku warstw specjalnej folii antywłamaniowej pomiędzy pogrubionymi warstwami szkła. Skuteczność takiego pakietu uzależniona jest od liczby warstw folii stosowanej w pakietach szyb.

Szyby dźwiękochłonne

Polecane są w obiektach, gdzie nadmierny hałas jest uciążliwy dla mieszkańców. Generalnie im grubsze szkło użyte w pakiecie, tym lepsza jest izolacja akustyczna. Szyby dźwiękochłonne powinny charakteryzować się jak największym współczynnikiem tłumienia hałasu Rw [dB].

rodzaj szyby

(grubość w mm.)

wypełnienie Argonem

(szer. ramki w mm)

rodzaj szyby

(grubość w mm.)

Rw [dB]

4 float

16

float miękkopowłokowy(4)

33 !

6,4 mm (2/B/2)

14

float miękkopowłokowy(4)

35

8,8 mm P2A

12

float miękkopowłokowy(4)

36

9,5mm P4A

16

float miękkopowłokowy(6)

40

Szyby ornamentowe

Antisol brązowa

Antisol grafitowa

Antisol niebieska

Reflektofloat brązowa

Mleczno matowa

Ornement reeded, bezbarwna

Ornament chinchila

Ornament delta, brązowa

Ornament delta, matowa

Ornament deszcz bezbarwna

Ornament kocie łapki, bezbarwna

Ornament kora, bezbarwna

Ornament niagara, matowa

     

Ornament Kura (Deszcz), bezbarwny

Ornament Crepi, bezbarwny

Ornament Silvit (Kora), bezbarwny

Ornament Flutes (Reeded), bezbarwny

Ornament Flutes (Reeded), piaskowany

Ornament Chinchila (Szynszyla), bezbarwny

Ornament Atlantic (Kocie łapki), bezbarwny

Ornament Waterdrop, bezbarwny

Ornament Screen, bezbarwny

Ornament Listral K, bezbarwny

Ornament Delta, bezbarwny

Ornament Delta, matowy

Ornament Niagara, bezbarwny

Ornament Altdeutsch K, bezbarwny

Ornament Master Carre (Point), bezbarwny

Ornament Kathedral Min, bezbarwny

Ornament Kathedral Max, bezbarwny

Ornament Decormat / Float matowy (Satinato)

   

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania bez uprzedzenia zmian technicznych w produktach.

Oknoterm Tomasz Matulka ul. Dworcowa 26, 05-500 Piaseczno
Telefon: 698 655 612 E-mail: biuro@oknoterm.com

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych