Tu jesteś: Strona główna Produkty Parapety

Parapety

Rozwiń menu

Doskonałą oprawę i wykończenie okien stanowią parapety z kamienia. Oferujemy ponad 300 ich rodzajów z marmuru, granitu i konglomeratu.

Parapety są dopasowane do rodzaju okien, koloru ścian, stylu i wyposażenia wnętrza. Doskonale harmonizują ze wszystkimi elementami wystroju i są naturalną ozdobą domu.

Parapety wewnętrzne

Typowe parapety wewnętrzne

Parapety typowe zostały tak dobrane, że standaryzacja materiałów, wymiarów i obróbki ułatwia konfigurację z oknem typowym.

Parapety typowe dostępne są w czterech kolorach kamieni w bardzo atrakcyjnej cenie.

Parapety na wymiar (nietypowe)

Przy produkcji parapetów na wymiar mamy możliwość korzystania z pełnej gamy kolorów i faktur kamieni. Dobór obróbki dodatkowej pozwala sprostać wszelkim oczekiwaniom Klientów.

Różnorodność barw i struktur kamienia umożliwia aranżację wnętrza zgodnie z jego przeznaczeniem. Dzięki temu można dobrać odpowiedni materiał do domu - wnętrza prywatnego i przeznaczonego do wypoczynku, jak i do biura, hotelu czy instytucji, które są przestrzeniami ogólnego użytku.

Możliwości wymiarowe:

Długość: dla grubości 2 cm – maksymalna 240 cm, przy szerokości powyżej 20 cm , dla grubości 3 cm – maksymalna 305 cm, przy szerokości powyżej 20 cm

Szerokość: dowolna, z uwzględnieniem wyżej podanych ograniczeń

Grubość: 2 cm, 3 cm oraz większe na specjalne zamówienie

Stosowane materiały: marmur, granit, konglomerat marmurowy i kwarcowy, trawertyn

Obróbka standardowa: poler i faza czoła parapetu oraz dwóch krótkich boków do połowy szerokości oraz narożniki pod kątem prostym załamane pionową fazą

Obróbka dodatkowa: np. zaokrąglenie narożników, faza i poler do końca boku, wycięcia i wcięcia itp.

Parapety zewnętrzne

Różnorodność barw oraz bogactwo wzorów kamieni pozwala na dobór parapetów do kolorystyki i wyglądu zewnętrznego budynku. W naszej ofercie znajdą Państwo materiały gwarantujące trwałość produktu i zachowanie jego estetycznego wyglądu przez długi czas.Parapety zewnętrzne produkowane są z materiałów nienasiąkliwych i odpornych na opady, wysokie i niskie temperatury oraz na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Możliwości wymiarowe:

Długość: dla grubości 2 cm – maksymalna 240 cm, przy szerokości powyżej 20 cm dla grubości 3 cm – maksymalna 305 cm, przy szerokości powyżej 20 cm

Szerokość: dowolna, z uwzględnieniem wyżej podanych ograniczeń

Grubość: 2 cm, 3 cm oraz większe na specjalne zamówienie

Stosowane materiały: granit

Obróbka standardowa: poler i faza czoła parapetu oraz dwóch krótkich boków do połowy szerokości oraz narożniki pod kątem prostym załamane pionową fazą

Obróbka dodatkowa: np. zaokrąglenie narożników, faza i poler do końca boku, wycięcia i wcięcia itp. Zaleca się wykonanie kapinosa to jest specjalnego nacięcia od spodu parapetu szer. 6 mm na głębokość 5 mm, przez całą długość parapetu. Zabezpiecza to przed spływaniem wody po murze.

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania bez uprzedzenia zmian technicznych w produktach.

Oknoterm Tomasz Matulka ul. Dworcowa 26, 05-500 Piaseczno
Telefon: 698 655 612 E-mail: biuro@oknoterm.com

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych